Widowisko „Podróż z Jerzym Limonem przez czas, historię, pamięć i wyobraźnię” przygotowanego przez uczniów II Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdańsku

  • 2024-02-21

16 lutego 2024 roku na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego odbył się pokaz widowiska „Podróż z Jerzym Limonem przez czas, historię, pamięć i wyobraźnię” przygotowanego przez uczniów II Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdańsku.

Z fragmentów „Kaszubskiej Madonny”, „Koncertu Wielkiej Niedźwiedzicy” i „Münchhauseniady” udało się zbudować scenariusz nie tylko ciekawy i wielobarwny, ale także angażujący dwustu uczniów. Do pracy nad widowiskiem włączyli się także rodzice i nauczyciele, którzy pomogli młodym artystom stworzyć słowno-muzyczno-taneczny spektakl. Zanim powstało widowisko uczniowie czytali fragmenty książek Limona, malowali do nich ilustracje, śladami bohaterów zwiedzali Sopot i Rozewie.

Spektakl jest szóstym z wymyślonego przez Bożenę Ptak cyklu „Moja mała Ojczyzna”, którego bohaterami są twórcy związani z Gdańskiem, Pomorzem i Kaszubami.

Relacja z wydarzenia dostępna jest na stronie TVP Gdańsk: https://gdansk.tvp.pl/76008108/teatralna-podroz-z-jerzym-limonem