InlanDimensions / Teatr Gestów | warsztaty

Data rozpoczęcia
2024-05-28

Teatr Gestów – warsztat aktora opery chińskiej , 16+

Dla osób bez doświadczenia scenicznego

Warsztaty prowadzone przez panów Liu i Xiao będą miały charakter zarówno fizyczny, jak i koncepcyjny. Poprzez aktywny udział uczestnicy warsztatów poznają ogólne koncepcje i przetestują dekonstrukcję ruchu ciała i gesty tradycyjnej chińskiej opery/teatru. Ubierz się wygodnie i na sportowo.

Pan Liu Xiaoyi, założyciel i dyrektor artystyczny Emergency Stairs, międzynarodowej grupy sztuk eksperymentalnych z siedzibą w Singapurze. Założona w 2017 roku, grupa Emergency Stairs stała się powszechnie znana jako reprezentant sztuki eksperymentalnej w Singapurze i występowała w ponad 15 miastach na całym świecie. Ich twórczość rzuca wyzwanie istniejącym granicom teatru. Emergency Stairs stara się być wiodącą instytucją kultury w regionie.

Xiao Xiangping, kunqu (najstarsza forma chińskiego teatru) i wykonawca opery pekińskiej, który lubi wcielać się w role obu płci. Obecnie mieszka w Sztokholmie i w swojej karierze performerskiej, edukacyjnej i twórczej eksploruje spotkanie kultur wschodu i zachodu.

Więcej informacji na temat warsztatów

Warsztaty wprowadzą uczestników w proste ruchy i gesty z tradycyjnej chińskiej opery, a także będą pierwszym krokiem do poznania fizycznej rozgrzewki w azjatyckim treningu teatralnym oraz zaprezentują różne podejścia i koncepcje oddychania, energii, rdzenia, równowagi i nie tylko. Warsztaty zachęcą również do zbadania świadomość ciała i budowania relacji w przestrzeni teatralnej. Na zakończenie warsztatu uczestnicy zdekonstruują to, czego się nauczyli i opracują indywidualne lub grupowe prezentacje. Warsztaty są otwarte dla osób ze świata teatru, tańca i innych sztuk performatywnych, zainteresowanych tradycjami azjatyckimi i performansem fizycznym.

Warsztaty zaplanowane są dla 15 osób na 3 godziny.


Wydarzenie w ramach InlanDimensions International Arts Festival 2022
inlandimensions.com
InlanDimensions International Arts Festival 2022
16 września – 7 października 2022 | euroazjatycki teatr, kino i muzyka 3. edycja InlanDimensions International Arts Festival 2022 odbędzie się w dniach 16 września – 7 października 2022. W tym roku widzowie będą mieli okazję zetknąć się z wybitnymi twórcami Euroazjatyckimi przy okazji prezentacji spektakli teatralnych, pokazów filmowych, koncertów, warsztatów oraz spotkań. Festiwal odbędzie się w trzech miastach we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Gdańskim Teatrem Szekspirowskim i Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Ambasadorem trzeciej edycji Festiwalu został prof. Tokimasa Sekiguchi wybitny literaturoznawca, polonista, popularyzator kultury polskiej w Japonii.InlanDimensions International Arts Festival 2022 stawia w centrum uwagi sztukę współczesną Eurazji, aby uzmysłowić widzowi podobieństwa i różnice między nacjami i kulturami, przełamując utarte stereotypy, pod śmiałym hasłem „Azja nie istnieje”, odwołującym się do tekstu Ambasadora tegorocznej edycji prof. Sekiguchiego Tokimasy.

Organizatorem InlanDimensions International Arts Festival 2022 jest Fundacja Pomosty.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.