Czas Jerzego Limona – promocja wydawnictw w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim już 11 grudnia 2023

  • 2023-11-16

11 grudnia 2023 roku o 18:00 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbędzie się promocja wydawnictw poświęconych osobie i działalności profesora Jerzego Limona – inicjatora powstania i pierwszego dyrektora Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, znawcy Szekspira i teatru elżbietańskiego, anglisty, pisarza i tłumacza.

Będzie to okazja do rozmowy na temat książki „Czas Jerzego Limona. Księga pamiątkowa ku czci twórcy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego” pod redakcją Agnieszki Żukowskiej i Jacka Kopcińskiego. Pozycja ta stanowi owoc międzynarodowej konferencji naukowej „Jerzy Limon: Inspiracja – Dialog – Polemika”, która odbyła się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w maju 2022 roku. Partnerem wydania jest Bank Pekao S.A. Publikacja „Czas Jerzego Limona…” w październiku br. została wyróżniona za walory edytorskie Nagrodą Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych Gaudeamus.

Tego dnia swoją premierę będzie mieć również zbiór felietonów autorstwa Jerzego Limona publikowanych na łamach magazynu „Prestiż Trójmiasto” w latach 2016–2021. „Z kurtyną i bez” to cykl złożony z 52 tekstów, w których – w dowcipny, ale i niepozbawiony wrażliwości sposób – Jerzy Limon pisał o Szekspirze i otaczającej nas codzienności. Refleksje wzbogacił ilustracjami Henryk Cześnik. Publikacja została wydana przy wsparciu Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów Głuchowski, Siemiątkowski, Zwara; Fundacji Arte Infinita oraz we współpracy z magazynem „Prestiż Trójmiasto”.

W trakcie wydarzenia będzie można nabyć książki przy stoisku Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego.

„Czas Jerzego Limona”: https://tiny.pl/c7rh5
„Z kurtyną i bez”: https://tiny.pl/cp1fh

 Organizatorzy: Uniwersytet Gdański, Gdański Teatr Szekspirowski, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego

Partnerzy: magazyn „Prestiż Trójmiasto”, Fundacja Theatrum Gedanense

Sponsorzy: Bank Pekao S.A., Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Głuchowski, Siemiątkowski, Zwara; Fundacja Arte Infinita

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.